W środę 16 maja w grupie tygrysków odbyły się bardzo lubiane przez dzieci zajęcia z Panią Magdą.
Obejmowały one ćwiczenia oddechowe, gimnastykę buzi i języka a także elementy logorytmiki.
Celem zajęć jest:
- kształtowanie prawidłowego toru oddechowego, wydłużanie fazy wydechowej,
- usprawnianie motoryki aparatu artykulacyjnego (m.in. języka, warg, żuchwy, podniebienia)
- rozwijanie słuchu dziecka (ćwiczenia wrażliwości słuchowej, ćwiczenia rytmizujące, ćwiczenia słuchu fonemowego – to zdolność precyzyjnego różnicowania dźwięków mowy )
- wzbogacanie słownictwa, rozwijanie mowy opowieściowej,
- rozwijanie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi,
- rozwijanie umiejętności rozumienia wypowiedzi słownych,
- uzyskanie prawidłowej artykulacji poszczególnych głosek.
- kształtowanie swobodnej wypowiedzi dziecka,
- wyrabianie u dzieci prawidłowego wykonywania ruchów lokomocyjnych (chodzenie, bieganie),
- wykształcenie prawidłowego wykonywania podskoków naprzemiennych,
- wyrabianie pamięci ruchowej, orientacji przestrzennej i koordynacji statycznej,
- ćwiczenie rozluźnienia i napięcia mięśni,
- wyrabianie wyczucia położenia ciała względem przestrzeni,
- usprawnianie narządów mowy.
Zapraszamy do galerii :)
.png)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)

.jpg)



.jpg)
.jpg)





Razem z Panią Psycholog opracowały i omówiły zasady i reguły współżycia w grupie,
tworząc Kodeks Cierpliwego Przedszkolaka. Potem dzieci maczały swoje palce w
farbie i odbijały na brystolu, na znak, że będą zawsze przestrzegać
zawartych umów.
Na koniec wykonały portret przyjaznego liska Fenka.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)




.jpg)
.jpg)
.jpg)






.jpg)


